Další typy turistiky

Vodní sporty

Patrně nejoblíbenějším vodním sportem na Jamajce je potápění. Díky bohatému podmořskému životu a pestrým a členitým korálovým útesům okolo ostrova je Jamajka skvělým místem k potápění. V každém větším městě se nachází potápěčské centrum, ve kterém je možné si zapůjčit nutné vybavení, najmout instruktora či objednat vyjížďkovou loď, která zájemce odveze dál od břehu, kde je potápění ještě zajímavější. Ideálními potápěčskými lokalitami jsou laguny a zátoky u letoviska Negril a Ocho Rios, dále v Montego Bay Marine parku a v zátoce Runaway Bay.

Dalším oblíbeným sportem je rybaření. Vzhledem ke skutečnosti, že k rybaření v jamajských řekách a u jamajského pobřeží nepotřebujete žádné povolení, může zde tento sport vyzkoušet opravdu každý. Kromě tuňáků modroploutvých lze ulovit i exotičtější druhy jako je barakuda nebo modrý mečoun.

Pokud dáváte přednost více adrenalinovým sportům, můžete zamířit do vnitrozemí Jamajky a vyzkoušet jízdu na bambusovém raftu na některé z místních řek. Nejčastěji turisté míří na řeku Rio Grande River, kde je požitek z jízdy obzvlášť úžasný a dlouhý.

Bambusové rafty na řece Rio Grande River
Bambusové rafty na řece Rio Grande River

Golf

Jamajka je vyhledávanou a oblíbenou destinací hráčů golfu. Jedny z nejlepších středoamerických golfových hřišť se totiž nachází právě zde. Navíc tropické počasí, exotická příroda a špičkové golfové zázemí dělají z Jamajky vskutku ideální prostředí pro tento sport.

Celkem se na Jamaice nachází 12 golfových hřišť. Každé z nich má své specifika a na své si tak přijde opravdu každý – od úplného začátečníka až po zkušeného profesionála. K nejproslulejším jamajským hřištím patří Three Palms Ocean Course a The Tryall Course v Montego Bay, Sandals Golf & Country Club v Ocho Rios a Negril Hilus Golf Club v Negrilu.