Ubytování

S rozvojem turismu na Jamajce v druhé polovině minulého století samozřejmě souvisel rozvoj výstavby ubytovacích kapacit. Dnes jsou tak ubytovací možnosti Jamajky velmi široké a rozmanité - od moderních hotelových komplexů v největších letoviscích, až po malé soukromé apartmány v zapadlých koutech ostrova.

Jednoduché lehátko nebo pohodlný domeček - jamajské pláže nabízí oboje
Jednoduché lehátko nebo pohodlný domeček - jamajské pláže nabízí oboje

Nejluxusnější a finančně nejnáročnější hotely se nachází především v hlavním městě Kingstonu a dalších velkých letoviscích, jako je Ocho Rios, Montego Bay či Negril. Cena dvoulůžkového pokoje se ve čtyř a pětihvězdičkových hotelech se běžně pohybuje okolo 250 USD za noc. Za ubytování v levnějších hotelech návštěvníci zaplatí v průměru 75 USD za noc.

Alternativou k hotelům je ubytování v soukromých apartmánech a vilách. Ty se nachází i v menších letoviscích na jamajském pobřeží a i jejich nabídka je velmi rozmanitá. Vily jsou většinu velmi luxusní a nabízí velkou míru soukromí a většinou se pronajímají na celý týden. Ceny jsou různé v závislosti na velikosti vily a její lokalitě. Vily se dvěma ložnicemi přijdou v průměru na 2000 USD za týden, vily se 4 ložnicemi v průměru na 2500 – 3000 USD. Průměrná cena apartmánu s jednou ložnicí a koupelnou se ve většině letovisek pohybují mezi 60 a 120 USD.