Doprava

Letecká doprava

Většina turistů k cestě na Jamajku využívá leteckou dopravu. Na Jamajce jsou v současnosti dvě mezinárodní letiště – mezinárodní letiště Normana Manleyho v Kingstonu a mezinárodní letiště Donalda Sangstera v Montego Bay. Obě letiště jsou moderní a konformní a splňují veškeré západní standardy. Letiště Normana Manleyho odbaví přes 130 letů každý týden a spojení s hlavním městem zajišťují pravidelné autobusové linky a taxislužba. Letiště Donalda Sangstera v Montego Bay je vhodnější alternativou pokud míříte na severní část ostrova. Obě mezinárodní letiště jsou navzájem propojeny vnitrostátními leteckými linkami a lze se z nich dostat i na místní letiště v Negrilu, Port Antoniu a Ocho Rios.

Nejčastěji na Jamajku přilétají letadla ze Spojených států. Let z nedaleké Miami, trvá jen hodinu a půl. Přímé lety z Evropy létají z Londýna, Paříže, Říma, Frankfurtu a Barcelony. Průměrná ceny zpáteční letenky z České republiky (s přestupem buď v Londýně anebo na některém z amerických letišť) na některé z jamajských mezinárodních letišť se pohybuje okolo 26 000 až 30 000 Kč.

Doprava na Jamajce

Leteckou dopravu lze využít rovněž k vnitrostátní dopravě po Jamajce. Obě mezinárodní letiště jsou propojena s menšími místními letišti v Negrilu, Ocho Rios a Port Antoniu. Délka letu z jedné části ostrova na druhou část většinou nezabere déle než tři čtvrtě hodiny zatímco cesta autem může trvat i více čtyři hodiny.

Silniční infrastruktura na ostrově je velmi kvalitní a poměrně členitá. Podél celého ostrova vedou pobřežní silnice a i vnitrozemní část Jamajky je propojena s velkými městy. Veřejná autobusová doprava je různorodé kvality. Zatímco z Kingstonu a největších letovisek vyjíždějí moderní a nové autobusy, v méně známých destinacích jsou k dispozici pouze o poznání starší a méně konformní vozy.

Na Jamajce rovněž funguje celá řada taxislužeb a autopůjčoven. Automobil si mohou zapůjčit turisté starší 25 let. Rychlostní limit je 50 k/h v obcích a 80 k/m mimo obce a na silnici se jezdí vlevo.